AYDINLATMA HAKKINDA

Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar Ve Kongresi

Türkiye’nin aydınlatma fuarları İstanbulLight markası altında birleşti; artık her sene Eylül ayında tüm sektör bir arada!

En son teknolojilerin yer aldığı ve işbirliği fırsatların sunulduğu tüm aydınlatma sektörünü tek çatı altında ve tek fuarda birleştiren IstanbulLight, 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında AGID (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) ve ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) desteğiyle İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşti.

Katılımcılar IstanbulLight fuarı ile en son ürünlerini, yeniliklerini, çözümlerini 10,000’den fazla ziyaretçi ile paylaşma fırsatı yakaladı.

Neden İstanbulLight?

Aydınlatma sektöründe Avrasya bölgesinin en önemli buluşma noktası

10.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi

200’ün üzerinde katılımcı firma

15.000 metre kare fuar alanı

En son teknolojileri ve yenilikleri takip edebileceğiniz platform

Uluslararası seminer ve konferanslar

Sektör profesyonelleri ile yüzyüze görüşme fırsatı

Pazar araştırması ve data analizi

Sektör trendlerini ve projeleri takip etme fırsatı

01Eki

Yeşil Vadi Lineer Uygulama

Nunc consectetur ipsum nisi, ut pellentesque felis tempus vitae. Integer eget lacinia nunc. Vestibulum consectetur convallis augue id egestas. Nullam rhoncus, arcu in tincidunt ultricies, velit diam imperdiet lacus, sed faucibus mi massa vel nunc. In ac viverra augue, a luctus nisl. Donec interdum enim tempus, aliquet metus maximus, euismod quam. Sed pretium finibus rhoncus. Phasellus libero diam, rutrum non ipsum ut, ultricies sodales sapien. Duis viverra purus lorem.

24Mar

Led Aydınlatmada CRI ?

CRI ne demektir ve LED aydınlatmada neden önemlidir?

Dolabınızdaki siyah ve lacivert renkli çoraplar arasındaki farkı anlayamıyor musunuz? Bunun sebebi mevcut aydınlatma kaynağınızın CRI değerinin çok düşük olması olabilir! Bütün ışık kaynakları eşit değildir; Bazı ışık kaynakları renkleri diğerlerinden daha iyi seçmenizi sağlayabilir. Renk Oluşturma İndeksi (CRI), güneş ışığına kıyasla renklerin bir ışık kaynağının altına nasıl ne kadar gerçek renginde göründüğünün ölçümüdür. Endeks, ışık kaynağı altındaki renklerin doğal güneş ışığı altında olduğu gibi görünen mükemmel 100 ile 0-100 arasında değerle ölçülmesidir.

90 Numara CRI

CRI derecelendirmesi, doğallık, renk tayfı, canlılık, tercih, renk adlandırma doğruluğu ve renk uyumunu ayırt etmeye yardımcı olmak için aydınlatma endüstrisinde de bir ölçümdür.

– CRI değeri 80’den daha büyük ölçülen  ışıkların çoğu uygulama için kabul edilebilir seviyede kabul edilir.
– CRI değeri 90’ın üzerinde ölçülen ışıklar ise “Yüksek CRI” ışıkları olarak kabul edilir.

Neden Yüksek CRI ?

Yüksek CRI değerine sahip ışıklar, özellikle doğru renk sunumunun önemli olduğu fotoğrafçılık, perakende sektörü, market ve özellikle tekstil sektöründe önemli bir yere sahip. Yüksek CRI aydınlatma, tasarım ayrıntılarını vurgulayarak rahat ve doğal bir genel his yaratır, bu sebeple evde de kullanımı önemlidir.

Nasıl Test Edilir?

CRI testi, özel olarak bu amaç için tasarlanmış makineler gerektirir. Bu test sırasında, bir lambanın ışık spektrumu R1’den R8’e kadar olan sekiz farklı renkte (veya “R değerleri”) analiz edilir. Lamba rengin doğallığına, rengin, “mükemmel” veya “referans” ışık kaynağının altında o lamba ile aynı renk sıcaklığında nasıl göründüğüne bağlı olarak, her bir renk için 0-100 arasında bir puan alır.

Yüksek CRI LED aydınlatmalar, geleneksel aydınlatmada kullanılan enerjinin çok daha azını kullanarak size gerçeğe en yakın renkleri sunar; tam renkli spektrumda güzel, canlı tonlar üretir. Pek çok avantajı sayesinde, bir sonraki aydınlatma kararınızı verirken  CRI değerine önem vermenizi tavsiye ederim. Aydınlatma üreticileri CRI derecelendirmelerini ürünlerine koymaya başladı. CRI değerine dikkat edin sizde renkleri farkedin.

24Mar

Aydınlatma Otomasyonu

AYDINLATMA OTOMASYONU…

Ofisinizin bir çok noktasında bulunan aydınlatmaları kontrolmü etmek istiyorsunuz ? Led aydınlatma dimmer çözümlerimiz için bizimle irtibata geçin. Android tabanlı yazımlarımız ve size özel devre tasarımlarımız ile tam olarak istediğiniz aydınlatma çözümünü üretelim. Yanda görülen ofiste 50 den fazla noktayı android tablet ile dimlenebilir hale getirdik, ürün başına 30 amperden fazla gücü kontrol ettik. droid.com.tr ile teknoloji yanınızda

 

KONSEPT AYDINLATMA TASARIMI

İşletmeye özel aydınlatma tasarımı çözümlerimiz ile projelerinize renk katıyoruz. İhtiyaca uygun kelvin ve lümeni bulmanızda yardımcı olalım . Yanda görülen manavda konsept bir aydınlatma ile daha canlar renkler elde edildi doğru CRI değeri, gerçek renkler…

24Mar

Point Otel Aydınlatma Tasarımı ve Uygulama

Pellentesque nec ipsum nec dolor pretium ultrices et eleifend nisl. Donec mattis at sem eu auctor. Aenean varius ligula lacinia condimentum maximus. Nam est lorem, suscipit sit amet sodales vitae, consectetur ac libero. In pharetra lectus in aliquam congue. Quisque posuere luctus ligula eu gravida. Aliquam sed dui purus. Morbi dignissim ut sapien sed blandit. Pellentesque laoreet arcu in ex dignissim, id euismod elit ornare.

20Mar

Ahşap ve Led Teknolojisinin Buluşması

Led Teknolojisi ve Ahşap

Ahsap aydınlatma tasarımlarında agacın özellikleri; dokusu, rengi hatta kokusu ile ısık dogal bir biçimde biraraya gelerek hem modern hem de sıcacık atmosferler yaratmanıza yardımcı oluyor. 

Sadelik ve İşlevsellik

Tasarımlarda sadeligin ve islevselligin öne çıkarıldığı ürünler daha çekici. Belli bir hacim yaratmak için ahsabı geometrik ve kafes sistemlerden yararlanarak birlestirmek hem ısıgın geçisi hem de hafiflik anlamında fayda saglamaktadır.

​Atölye Tipi Üretim

Bu tarz ürünlerde üretim ise “handmade” diyebilecegimiz, atölye tipi bir üretim oluyor. Her parça özenle üretiliyor, montajı ve testi yapıldıktan sonra hazır hale geliyor. Bunun yanında kullanıcı özel istekleri ve özel siparisler de gerçeklestirilebiliyor. Led ve son teknolojilerin buluştuğu atölyeler her geçen gün daha fazla kendini özel hissetmek isteyen müşteri ile buluşuyor.